Bykollegierne

Bykollegierne

CSV Sydfyn har to kollegier i Svendborg som bo-tilbud til eleverne på den 3-årige ungdomsuddannelse.

Et kollegieteam støtter og vejleder de unge kollegianere med at få hverdagen til at fungere, så de kan få erfaring med at klare sig selv:
 

Gitte Roshave
Pædagogmedhjælper

Telefon: 62 23 49 00
Mobil: 30 17 47 22
E-mail: Gitte.Roshave@svendborg.dk

Gitte Roshave

Jesper Skovbye Nissen
Støtteperson/socialpædagog

Telefon: 62 23 49 00 
Mobil: 30 17 47 13
E-mail: jesper.nissen@svendborg.dk

Jesper Skovbye Nissen

Maria Skøtt
Støtteperson/pædagog

Pt. på barsel

Telefon: 62 23 49 00 
E-mail: maria.skott@svendborg.dk

Maria Skøtt

Karina Christiansen
Støtteperson/socialpædagog

Telefon: 62 23 49 00
Mobil: 30 17 47 11
E-mail: K.Christiansen@svendborg.dk

Karina Christiansen
Helle Lampe Hansen
Støtteperson/socialpædagog 

Telefon: 62 23 49 00
Mobil: 30 17 48 08
E-mail: Helle.Lampe.Hansen@svendborg.dk

Helle Lampe Hansen

Nikolaj Tarp Sorgenfrei
Støtteperson/socialpædagog

Telefon: 62 23 49 00
mobil 30 17 69 31
E-mail: nikolaj.tarp.sorgenfrei@svendborg.dk

Nikolaj Tarp Sorgenfrei

Hayrettin Ari
Støtteperson/socialpædagog

Telefon: 62 23 49 00
Mobil: 30 17 28 46
E-mail: hayrettin.ari@svendborg.dk

Line Hammershøj
Pædagogstuderende

Telefon: 62 23 49 00
E-mail: line.hammershoj@svendborg.dk